Futbol

Bülent Uygun: “Bir sürü genç oyuncu kazandık”

EMS Yapı Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun ise tur atlayan rakipleri Konyaspor’u tebrik etti.

Konyaspor’un kupayı kazanmasını temenni eden Uygun, karşılaşmanın ilk yarısında çok sayıda gol pozisyonuna girdiklerini ama bunları değerlendiremediklerini aktardı.

Uygun, karşılaşmanın 90. dakikasında Samba Camara’nın rakibiyle girdiği pozisyonun penaltı olduğunu savunarak, “Belki penaltı olsa biz maçı kazanacakken uzatmaya gitti.” diye konuştu.

Kupa kazanmaktan daha önemli olanın genç oyuncuları kazanmak olduğunu vurgulayan Uygun, şunları kaydetti:

“Kupa kazanmaktan daha önemli olan 16 yaşındaki Sivas’ın geleceği olan, Sivas Akademisi’nden yetişip futbola girmeye ve kazanılmaya çalışan gencecik pırıl pırıl çocukları kazandık. Hepsi soyunma odasında ağlıyorlardı. Tabii ki gösterdikleri üstün mücadeleden ve özellikle 120 dakika boyunca sahada ellerinden geleni yaptıkları için de hepsini teşekkür ediyorum. Tabii kaybettik. Sonucunda 3 günde bir, yaklaşık 21 günde 7 maç oynadığımız bir ortamda bu kadar sakatımızın, gidenlerin ve ara dönem verilmediği bir ortamda, transferler de gelmediği için çok kısıtlı bir kadroyla bazı şeyleri başarmak çok zordu. Elendik ve rakibimiz Konyaspor camiasına başarılar diliyorum.”

Takımda sakat ve eksik oyuncuların olduğunu söyleyen Uygun, transfer çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Kaynak: Bülent Uygun: “Bir sürü genç oyuncu kazandık”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir