Futbol

CANLI: Okan Buruk konuşuyor

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Sparta Prag maçı öncesi Lucas Torreira ile basın toplantısında açıklamalarda bulunuyor. Canlı aktarıyoruz.

Okan Buruk: “Avrupa’da yolumuza maç maç bakacağız. Sahamızda önemli bir karşılaşmaya çıkacağız. Kendi sahamızda kazanarak devam etmek istiyoruz. Taraftarımızla birlikte neler yapabileceğimizi gösterdik. Çekya şampiyonu ile oynayacağız. Uzun bir aradan çıktılar. Bu avantaj mı, dezavantaj mı bilemiyorum. Bu maç öncesi dinlenme şansımız da oldu. %100 olarak hazırız. Kazanmak için her şeyi yapmak istiyoruz. Rövanşa avantajlı gitmeyi planlıyoruz. İyi bir takımla oynayacağımız için sabra ihtiyacımız var. Oyuncularıma güveniyorum.”

Lucas Torreira: “Bizim için çok önemli bir maç. Sparta Prag karşısında konsantrasyonumuz yüksek olmalı. Şampiyonlar Ligi’nde nasıl mücadele ettiysek, aynı şekilde mücadele etmeliyiz. Taraftarımızın önündeki avantajımızı kullanmalıyız.”

“UEFA Avrupa Ligi’ni kazanma ihtimallinizi nasıl değerlendiriyorsun?”

Lucas Torreira: “Bizim amacımız Şampiyonlar Ligi’nde devam etmekti. Maçlarda nasıl oynadığımızı gördünüz, daha fazla puan almamız lazımdı. UEFA Avrupa Ligi’nde Türkiye’yi temsil ettiğimiz için mutluyuz. Her maçta elimizden geleni yapmalıyız. Galatasaray’ın tarihini biliyoruz. Amacımız son ana kadar mücadele etmek ve en yüksek yere gelmek. Galatasaray olarak önce bir sonraki maça dikkat emeliyiz. Şimdi önemli olan bu maç, güçlü bir takımla oynayacağız.”

Lucas Toreira: “1,5 senedir Galatasaray’da her maçta nasıl olduğumu görüyorsunuz. Ben tutkuyla oynayan bir insansım. Sırtımda soy adım var, daha önemlisi önümdeki armam. Taraftarı, takım arkadaşlarımı ve teknik ekibi mutlu etmek için çalışıyorum. Okan Hoca ile çalışmak büyük keyif. Karizmatik, mutlu ve takımı bir arada tutan bir insan. Tüm teknik ekibe de teşekkür ederim. 28 yaşındayım ve bu kadar önemli bir takımda, Avrupa’da mücadele edebildiğim için çok mutluyum. Bu formayı giydiğim her gün için mutluyum. Okan Hoca tarafından çalıştırıldığım için gururluyum. Gelecekte de çok büyük başarılar yakalayacaktır. Bana her zaman güven verdiği için teşekkür ederim. Galatasaray’da da başarılara devam edeceğiz.”

“KUPA İLE TAÇLANDIRMAK İSTİYORUZ”

Okan Buruk: “Bizim yaptığımız takım oyunu… Ben başında olsam bile, hep birlikte performans sergiliyoruz. İnişler ve çıkışlar olabiliyor. Ana amacımız Galatasaray’ın başarısı. Camia olarak başarıyoruz. Ne zaman bunu yakalarsak, bunu sahada ve dışarıda ortaya koyuyoruz. Bu birliktelik bize başarılar getiriyor. Geçen sene şampiyonluk getirdi. Bu sene lig, Türkiye Kupası, Süper Kupa ve Avrupa hedeflerimizden biri. Oyuncularımla birlikte mücadeleyi ortaya koyuyorum. Stada gelen herkesin bu oyuna ortak olmasın istiyoruz. Futbolun içerisinde farklı hikayeler var. Genel olarak hedefimiz her maçı kazanmak. Bunu Şampiyonlar Ligi’nde gösterdik. Şimdi sırada UEFA Avrupa Ligi ve Süper Lig var. Galatasaray armasını yine kupayla taçlandırmak istiyoruz.”

Kaynak: CANLI: Okan Buruk konuşuyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir