Futbol

Galatasaray’dan hakem tepkisi!

Galatasaray İkinci Başkanı Metin Öztürk, Samsunspor galibiyeti sonrası hakem kararlarıyle ilgili konuştu.

Metin Öztürk yaptığı açıklamada, “Maç fazlasıyla da olsa lider olmaktan mutluyuz. İnşallah 24. şampiyonluğu alıp, 25. şampiyonlukla 5. yıldızı da alacağız. 2-0’lık skorla net bir galibiyet aldık. Oyundan çok memnunuz ama şu üzüntüyü dile getirmek istiyoruz. Fenerbahçe maçı ile bu maçın VAR hakemi yine aynı. Bugün yine inanılmaz bir moral bozukluğu yaşıyor, kasıt arıyoruz. 71. dakikada Icardi’ye yapılan net bir penaltıydı. Hakem VAR’ı dinledi ve 4 saniyede inceledi. Buna 4 saniyede nasıl karar verdiler.” dedi.

“FENERBAHÇE MAÇINDA DA VERMEDİ”

Metin Öztürk, “Aynı VAR hakemi Icardi’nin elmacık kemiği kırıldığında da devam etmişti. Bu tamamen kasıtlı. MHK’nin bu kasıtlı tutum konusunda acilen tedbir alınmasını ve uzun süre bu VAR hakeminin başkalarının da canını yakmasını önlemesini istiyoruz. Son dakika Kaan Ayhan’ın vuruşunda da el olduğunu düşünüyoruz ama onda da karar aut olarak çıktı. Ele geldiyse nasıl aut oluyor. Yolumuza devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca, “Yolumuz şampiyonluk, taraftarımız bize inansın. Biz hem masada hem de sahada gereken neyse yapacağız. Galatasaray’ın hakkını bu kötü kalplilere yedirmeyeceğiz. Biz bir takımız ve şahıslar üzerinden konuşmuyoruz. Galatasaray her zaman 11 aslanıyla sahaya çıkar. Oyuncu değerlendirmek Okan hocanın işi. Biz bu art niyetlilerden bıktık. Bu hakemin kötü kalpliliğinden Icardi 3-4 hafta oynayamadı ve bu performansımızı etkiledi. Bugün 4 saniyede 10 kamerayı nasıl gördüklerini anlamak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Galatasaray’dan hakem tepkisi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir