Basketbol

Green: “Uzaklaştırma cezam, Kuminga’ya yardımcı oldu”

Golden State Warriors forveti Draymond Green, aldığı uzaklaştırma cezasının takım arkadaşı Jonathan Kuminga’nın çıkış yakalamasına yardımcı olduğunu söyledi.

Green, cezasının olumlu sonuçlarını değerlendirerek, bunun Kuminga’nın potansiyelini ortaya çıkarmadaki rolünü kabul etti:

“Dürüst olmak gerekirse, uzaklaştırma cezasının tuhaf bir şekilde bize yardımcı olduğunu düşünüyorum çünkü birincisi, çıktığımdan beri JK uçuşa geçti ve bu takımımız için bir nevi zemin hazırladı. Kendisi şu anda ekibin iki numaralı hücum opsiyonu haline gelmiş durumda.

Gidebileceğimiz farklı yollar var ve işe yarayabilecek farklı kombinasyonlar bulabiliriz. Bu durum uzaklaştırılmayı istediğim anlamına gelmiyor fakat bence keşfedebileceğimiz farklı şeyler bulmamıza yardımcı oldu.”

Green’in yokluğundan önce Kuminga’nın istatistiksel katkıları maç başına 12,1 sayı, 4,4 ribaund ve 1,1 asist şeklindeydi. Ancak Green’in kadroya dönüşünün ardından Kuminga’nın üretkenliği yeni boyutlara çıktı ve maç başına 22,3 sayı, 6,2 ribaund ve 2,5 asiste yükseldi.

Kaynak: Green: “Uzaklaştırma cezam, Kuminga’ya yardımcı oldu”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir