Basketbol

Klay, artık “daha küçük bir rol oynamaya” hazır

Golden State Warriors forveti Klay Thompson, takım için “daha küçük bir rol oynamayı umursamayacağını” ve kariyerini “Ray Allen ve Reggie Miller gibi” tamamlamak istediğini söyledi.

Yakında 35 yaşına girecek olan ve kariyerinin en vasat altı sezonlarından birini geçiren Thompson, artık takımın iki numaralı hücum opsiyonu olacak kadar istikrarlı bir performans sergileyemediğinin farkına vardığını belirtti.

The Ringer’a verdiği röportajda Thompson, fiziksel sınırlarını anladığını ve kariyerini Miller ve Allen’ın yaptığı gibi daha küçük bir rolle uzatmak istediğini açıkça belirtti:

“Bunda yanlış bir şey yok. Gelecek yıl 35 yaşında olacağım. 35 yaşında, ACL ve Aşil tendonu sakatlıklarımdan dönmüş bir şekilde halen gerçekten iyi bir oyuncu olma şansım var. Belki üç çeyrekte 60 sayı atan ve bir çeyrekte 37 sayı atarak NBA rekoru kıran adam olmayabilirim ama hâlâ büyük bir tehdit olabilirim.

Ben oyunumu Reggie ve Ray’e göre şekillendirmiş biriyim ve bu adamlar 30’lu yaşlarının sonlarına kadar inanılmaz derecede etkiliydi. Bu yüzden ben de bu şablondan devam etmeyi planlıyorum.”

Klay bu sezon %41,3 saha içi ve %37,3 üçlük isabetiyle 16,9 sayı ortalamasına sahip.

Kaynak: Klay, artık “daha küçük bir rol oynamaya” hazır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir