Futbol

Sacha Boey! İşte masadaki son rakam

Galatasaray’ın Fransız sağ beki Sacha Boey için önemli bir gelişme yaşandı. Sakatlığı nedeniyle İstanbulspor maçı kadrosunda olmayan Sacha Boey için Bayern Münih ile transfer görüşmelerinin başladığı ve devam ettiği ortaya çıktı. 23 yaşındaki sağ bekin menajeri İstanbul’a geldi ve transfer görüşmelerine katıldı. Bayern Münih, başarılı sağ bek oyuncusu için Galatasaray’la transfer görüşmelerine bugün de devam etti.

25+10 MİLYON EURO: ANLAŞMA YAKIN

İlk olarak Galatasaray, Bayern Münih’ten Sacha Boey için gelen 15 milyon euro ve bonus teklifini kabul etmedi. Sonrasında Galatasaray, Bayern Münih’ten bonservis bedelinin yanı sıra Noussair Mazraoui’yi istedi. Ancak Alman ekibi bu takas teklifini reddetti. Bunun üzerine Bayern Münih yeni bir teklifle Galatasaray’ın kapısını çaldı. 

A Spor’un geçtiği bilgilere göre; Galatasaray ile Bayern Münih, 25 milyon euro bonservis ve bazısı zor bazısı kolay 10 milyon euro’luk bonuslar üzerinde anlaşma sağlamak üzere…

Boey’i 1 milyon euro’ya alan Galatasaray, transfer karının yani 24 milyon euro’nun yüzde 15’ini eski kulübü Rennes’e gönderecek.

BOEY, BAYERN İLE 4.5 YILLIK ANLAŞTI

Öte yandan Sacha Boey, Bayern Münih ile 4.5 yıllık sözleşme konusunda anlaşma sağladı. Boey, 3 milyon euro’nun üzerinde ücret alacak.

Galatasaray ile sözleşmesi 2025 yılına kadar devam eden Sacha Boey, bu sezon Galatasaray’da 31 maça çıkarken 2 kez gol sevinci yaşadı.

Kaynak: Sacha Boey! İşte masadaki son rakam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir