Futbol

Ömer Üründül: ”Fenerbahçe’nin yıldızları nerede?”

Spor yazarı Ömer Üründül, Süper Lig’de oynanan Fenerbahçe’nin Antalyaspor’u 2-0 yendiği karşılaşmayı köşesinde değerlendirdi.

İşte Ömer Üründül’ün o değerlendirmesi;

”Fenerbahçe dün gece sert kayaya çarptı. Zaten Antalyaspor’un kadro yapısına uygun, oturmuş bir düzeni ve çizgisi olduğu herkes tarafından biliniyordu. Sergen Yalçın iyi bir taktik plan hazırlamış. Orta saha oyuncularına agresif pres yapmak ve Ferdi’nin çıkışlarını kapatmakta önemli temel ilkelerdi. Fenerbahçe çok sıkıntılı bir ilk yarı sergiledi. Hücumda alan bulamıyorlar üretkenlik sağlayamıyorlardı. Ayrıca rakibin çok tehlikeli ofansif tehditleri vardı.

”TAKIMINA HAYAT VERDİ”

Yine Tadic durgundu, Dzeko bilinen fiziki düşüş içindeydi. Tek hareketli, bir şeyler yapmak için çabalayan isim Cengiz’di. Ve mükemmel bir gole imza atarak takımına hayat verdi. İkinci yarı karşılıklı ataklarla geçti. Maçın gidişatı tehlikeli görünüyordu. İsmail Kartal önce iki hamle yaptı. Sonra geç de olsa Batshuayi-Dzeko değişikliği aklına geldi! Son dakikalarda işler sıkışınca Bonucci’den de yararlanmak istedi. Birkaç tehlikeli karambol yaşandı ardından Batshuayi maçı bitiren golü attı.

Dünkü maçta bana göre takımın en iyilerinde bir tanesi Djiku’ydu. Kuvvetli bir santrforla iyi boğuştu. Çağlar çok önemli bir transfer, maç eksiği var ama fizik gücü olarak kimsenin korkusu olmasın. Çünkü Atletico Madrid’de bu işin uzmanı Simeone ile idman yaptı.

”YILDIZLAR NEDEN ORTADA YOK”

İsmail Kartal, “Dersime çok iyi çalışıyorum” diyor. Şimdi oturup düşünmesi lazım. Son 4 maçta bu kadar yıldızların olduğu bir takım 6 gol atıyor 2’si İrfan Can 3’ü Cengiz. Bu ikisi aynı anda oynamıyor zaten. Son gol ise Dzeko tutkusuyla Kartal’ın ihmal ettiği Batshuayi. Yıldızlar neden ortada yok. Bir önerim de King’den daha fazla faydalanılmalı.

Kaynak: Ömer Üründül: ”Fenerbahçe’nin yıldızları nerede?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir